Sosyal Medya Ajansı Ne İş Yapar?

Sosyal Medya Ajansı Ne İş Yapar?

Sosyal medya ajansı içindeki günlük etkinliklerin çoğu, içerik oluşturmaya ve düzenlemeye ve daha sonra bu içeriği çeşitli kanallarda planlamaya ve yayınlamaya odaklanır.

Sosyal medya ajansı, sosyal medyadaki her şeye hitap eden bir pazarlama ajansı gibidir. Bazı ajansların medya satın alma ve yaratıcı ekipleri de vardır.

Sosyal Medya Ajansının Sunduğu Hizmetler

Bir sosyal medya ajansının size sunabileceği bazı hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Sosyal Medya Yönetimi (Platformlarda Strateji + İçerik Üretimi)
  • Influencer Sosyal Yardım Programları
  • Web siteleri (tasarım ve geliştirme)
  • Sosyal Medya Eğitim Programları

Sosyal Medya ajansı, çevrimiçi satışların yanı sıra trafiğinizi de artırmanıza yardımcı olur. Bu, daha fazla müşteri çekmek için harika bir platformdur

Sosyal Medya Ajansından Nasıl Faydalanabiliriz? Sosyal Medya ajansı gerçek teknikler üzerinde çalışır ve sosyal medya kanallarınızı tanıtır. Bugün her gün sosyal medyayı kullanıyor. Bu yüzden marka bilinirliği için iyidir.

Neden Sosyal Medya Ajansına İhtiyaç Var?

Sosyal medya ajansı, işletmenizin sosyal medyadaki varlığını analiz eder. Bu analiz sonucunda odaklanması gereken alanları belirler. Daha sonra mevcut stratejideki sorunları düzeltmenin işinize ve sektörünüze özgü farklı bir sosyal medya pazarlama stratejisi bulmanın yollarını önerirler. Alternatif olarak, bu tür analizler için de kullanışlı olan sosyal medya raporlama yazılımı vardır.

Sosyal medya ajansı denetim yaparken temel olarak takip ettiği bazı işlemler vardır.

Sosyal ağların her birinin analizi, sosyal medya denetim sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Her bir sosyal medya profilinin katılım oranını ve aynı zamanda yönlendirdiği trafiği analiz ederler.

En çok odaklandıkları yerler:

  • Erişim ve Gösterimler Takipçiler Etkileşim (beğeniler, yorumlar, paylaşım ve etiketleme vb. Yoluyla)
  • Yüksek performanslı direk Düşük performanslı direkt mesajlar
  • Sosyal medya ajansları aynı zamanda video, görüntü veya metin gibi hangi tür içeriklerin iyi performans gösterdiğine de odaklanmaktadır.
  • Kullanıcı yorumlarını genel olarak analiz ederler. Ayrıca, farklı platformlardan gelen trafik ve olası satış miktarını da dikkate alırlar.

Bir sosyal medya ajansı aynı zamanda ayrıca rekabet ortamınız üzerinde derinlemesine analiz sunar. Bu bilgiler, markaların rakiplerinin nasıl performans gösterdiğini bilmesi için son derece yararlıdır.