Sosyal Medya Ajansının Yeni Odak Alanları

Bir sitenin konumu sayfa sıralamasına göre belirlenir. SEO ajansı ya da sosyal medya ajansı bunu başarmaya odaklanmıştır. Her web sitesinin belirli anahtar kelimeler veya arama terimleri için bir sıralaması bulunmaktadır.

 

Başlangıçta, arama motorları web sayfalarındaki tüm kelimeleri izleyerek çalışıyordu. “Seo ajansı sosyal medya ajansı”nı aradıysanız, bu iki anahtar kelimeyi içeren web sitelerinin bir listesine ulaşırdınız. Bu anahtar kelimeleri en sık içeren web siteleri en üst sıralarda yer almaktaydı. Artık web siteleri arama motorları tarafından iki ana kriter üzerinden derecelendiriliyor: backlink’ler ve anahtar kelimeler. Bunlara uygun bir içeriğe kavuşmak için SEO hizmeti satın al seçeneğini tercih etmeniz gerekmektedir.

 

SEO Ajansı Web Sitenizi Optimize Eder

 

Sıklıkla başka web siteleri tarafından atıfta bulunulan veya backlink verilen web sitelerinin, arama motorları tarafından alakalı olduğu düşünülme olasılığı daha yüksektir. Web siteleri, diğer web sitelerinden gelen backlink’lerin sayısına ve kalitesine göre sıralanır. SEO ajansı ve ilgili sosyal medya ajansları bu konunun optimize edilmesine eğilmişlerdir. En iyi SEO hizmeti veren firmalar konusunda, SEO hizmeti ücretleri çok fahiş rakamlar değildir.

 

Anahtar kelimeler Google’ın web sitenizi görmesine ve bunun ne hakkında olduğunu bilmesine izin verirken, backlink’er Google’ın sitenizin konuyla ilgili olduğuna ne kadar güvendiğini belirler. Hem anahtar kelimeler hem de geri bağlantılar, web sitenizi arama sonucu sıralama zincirinde yukarı taşımak için çok önemlidir.

 

Sosyal Medya Ajansının Odak Noktası

 

SEO hizmeti veren şirketler, markaları sıralamada yükseltmek için iki ana bileşene odaklanmış durumdadırlar: Site içi ve Site dışı SEO. Site içi SEO, web sitenizi alakalı anahtar kelimeler içerecek şekilde optimize etmeyi içerir. Site dışı SEO, web sitenize diğer kaynaklardan gelen geri bağlantılar oluşturmak için çalışmanızı içerir. SEO ajansı ya da sosyal medya ajansınızda; sosyal medya, makaleler, blog gönderileri, tartışma panoları ve daha fazlası kullanılarak sitenize bağlantılar oluşturmasını isteyin. SEO ajansı ne kadar etkin bir süreç izlerse, web sitesi size ne kadar etkili veya meşru olursa, o siteden gelen geri bağlantının arama sonucu sıralamanızda o kadar fazla etkisi olacaktır. Sosyal medya ajansınızla işletmenizi büyütebilirsiniz.