Sosyal Medya Danışmanlığı Konya

Sosyal medya danışmanlığı Konya firmaları ile görüştükten sonra kurumsal işinizden ayrılmayı ve daha esnek bir işe başlamayı kaç kez düşündünüz? Haftada iki gün kumsaldan çalışmak gibi. İşte sizi doğru zihniyete sokacak bir şey: bir sosyal medya danışmanının programı böyle görünmüyor.

Kendi İşine Sahip Olmak

Son zamanlarda kendi patronunuz olmak bir efsane haline geldi. Neil Patel’in bir zamanlar Forbes’a söylediği gibi, “Kimse kendi patronu değildir. Herkesin rapor vereceği biri vardır.”

Aynısı sosyal medya danışmanları için de geçerli: cevap vermeleri gereken müşterileri, takip edecekleri programları ve uymaları gereken son tarihler var. Mesele şu ki, sosyal medya danışmanlığı oldukça zorlu bir iş. Ama aynı zamanda havalı, ödüllendirici.

Başarılı bir sosyal medya danışmanı olmak, bazı becerilere hakim olmayı ve doğru alışkanlıkları öğrenmeyi gerektirir.

Neyse ki, doğru yere geldiniz.

Sosyal Medya Danışmanı Olmanın Avantajları ve Tuzakları

Sosyal medya danışmanlığı Konya firmalarına göre bu role bağlı çok fazla esneklik var. Pek çok insan için onları içine çeken şey budur. Nedeni şu:

Genellikle, kendi sosyal medya danışmanlığı paketleri içeriğinizi belirleyebilir ve iş yükünüze karar verebilirsiniz.

Kiminle çalışacağını seçeceksiniz. Bir yüklenici olarak çalışsanız da kendi danışmanlık firmanızı kursanız da, küresel tabanlı müşterilerle ekip kurabileceksiniz.

İyi, istikrarlı bir internet bağlantınız olduğu sürece dünyanın her yerinden çalışabilirsiniz. Aynı zamanda kendi sosyal medya danışmanlığı fiyatları ölçünüzü oluşturabilirsiniz.

Ancak sosyal medya danışmanı olmanın her yararı için birkaç dezavantajı da var.

Dezavantajlar

 

Kendi kendinizin patronu oluyorsunuz, bu da işinizi bitirmeniz için sizi neşelendirecek tek kişinin kendinizin olacağı anlamına geliyor. Kendi kendine motivasyon anahtardır. “Bugün kendimi iyi hissetmiyorum, hastayım” demeyi unutun.

Sosyal medya danışmanlığı Konya firmaları “Dış kaynak kullanacak paranız olmadıkça, tüm muhasebe, faturalandırma, vergi ödemeleri, pazarlama, satış konuşmaları, içerik geliştirme ve bir işletmenin devam etmesini sağlayan ağ oluşturma işlerini yapmanız gerekir” diyor.

Her şeyden sen sorumlu olacaksınız. Çünkü işler gerektiği gibi çalışmadığında insanların başvurduğu tek kişi sizsiniz. Bununla birlikte, müşterileriniz için ortaya çıkan sorunları sosyal medya danışmanlığı sözleşmesibağlılığında halletmeye hazır olmalısınız – bu da gününüze çok daha fazla stres katabilir.

Sosyal medya danışmanları kendi kariyer yörüngelerini tasarlama avantajına sahiptir.

Sosyal Medyanın Gelişimi

Mark Zuckerberg’in Facebook’u piyasaya sürmesinden bu yana son on beş yılda sosyal medya çok yol kat etti. Bireylerin arkadaşları ve aileleriyle iletişim halinde kalması için bir kanalın yanı sıra, sosyal medya içerik dağıtımı, reklamcılık ve markalaşma için son derece önemli hale geldi. Aslında, dünya nüfusunun% 45’i sosyal medyayı kullanıyor ve sosyal medya kullanıcılarının% 40’ı sosyal ağlarda markaları ve ürünleri araştırıyor. Sosyal medya danışmanlığı Konya firmaları bize bu istatistikleri sağlıyor.

Markanızın bir sosyal medyaya ihtiyacı olduğunu muhtemelen bilseniz de, bu güçlü kanalları tutarlı ve etkili bir şekilde kullanmanın yollarını ararken biraz kaybolabilirsiniz. Yardım ararken bakabileceğiniz birkaç farklı kaynak var, ancak bu çeşitli şirketler ne yapıyor ve işiniz için hangisi doğru? Sosyal medya danışmanlığı Konya firmaları size bu yolda liderlik edecektir. Sosyal medya yardımı için üç ana kaynak arasındaki farkları ayırdık: danışmanlık, sosyal medya yöneticileri ve dijital ajanslar.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanları, sosyal medya stratejisi ve problem çözme konusunda uzmanlaşmış üçüncü taraf işletmeler ve bireylerdir. İyi bir sosyal medya danışmanı, iyileştirilmesi gereken alanları belirleyecek, başarı için bir yol haritası sunacak, hedef belirlemede yardımcı olacak ve uygulama ile ilgili soruları cevaplayabilecektir. Sosyal medya danışmanlığı ücretleri içerisine tüm bunlar dahildir.

Diğer tüm danışmanlık hizmetleri gibi, sosyal medya danışmanlığı da çözümü uygulamak için yatırım yapacak zamanı ve kaynağı olanlara tavsiyelerde bulunmak için tasarlanmıştır. Sosyal medya danışmanlığı Konyafirmaları danışmanları stratejik içgörüler, en iyi uygulamalar hakkında ipuçları sunacak ve soruları yanıtlamak için hazır olacaktır .

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi, strateji, içerik oluşturma, planlama ve raporlama dahil olmak üzere sosyal medyaya daha tam hizmet yaklaşımını ifade eder. Genellikle, bu, pazarlama ekibinizdeki özel bir şirket içi roldür, ancak bazen bir serbest çalışan veya başka bir satıcıya dış kaynak sağlanabilir. Sosyal medya danışmanlığı Konyafirmaları yöneticileri genellikle şirket içinde olduğu için, şirket kültürünüz, genel pazarlama hedefleriniz ve marka söyleminiz hakkında sağlam bir kavrayışa sahip olacaklardır. Konya bu konuda değerli yöneticilere sahiptir.

Sosyal Medya Ajansı Hizmetleri Neler İçerir?

Sosyal medya danışmanlığı Konya firmaları  ile çalışmak, genellikle size her iki dünyanın da en iyisini sağlar – ajans ortağı, hem bir danışmanın sunabileceği stratejik içgörüyü sağlarken, hem de içerik oluşturma ve yayınlamayı üstlenebilir. Her şeyi kendi başınıza bulmak yerine, sosyal medya stratejiniz için karşılıklı olarak kararlaştırılan hedeflere dayalı olarak bacak çalışmasını yapacak özel bir ortağınız olacak.

Sosyal kanallarınızı yönetmenin yanı sıra, sosyal medya danışmanlığı Konya firmaları, sosyal medya çabalarınızın diğer stratejik pazarlama çabalarınıza sorunsuz bir şekilde uymasını sağlayacaktır. Deneyimli bir ajans, mümkün olan en iyi sonuçları aldığınızdan emin olmak için sosyal medya stratejinize uygulayabilecekleri diğer müşterilerden öğrenmeye ek olarak, yerinde süreçlere sahip olacaktır.

Sosyal medya, giderek daha fazla hareket halindeki izleyicilerle bağlantı kurmak için kritik bir kanal olmaya devam ediyor. Dijital ortamda gezinme konusunda yardım ararken, seçtiğiniz ortağın deneyimli olduğundan ve genel gelen pazarlama hedeflerinize geri dönen bir sosyal medya stratejisi uygulayabildiğinden emin olun.

Sosyal medya danışmanlığı Konya firmaları danışmanlığının işletmenize nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin