Sosyal Medya Hizmet Alımı

 

Sosyal medya hizmet alımı ile işletmenizi ister bir sosyal medya ağında, ister beş sosyal medya ağında pazarlamak istiyor olun, şirketinize özel bir plan oluşturabilirsiniz. Hiçbir işletme birbirine benzemez, bu yüzden her işletme için özel bir sosyal medya hizmeti alınmalıdır.

Sosyal Medya Hizmetlerimiz Hakkında

Sosyal medyada organik bir müşteri portföyü ve müşteri hizmetleri yönetim planı oluşturmak için gereken, sonuç odaklı bir içerik pazarlama stratejisi ve güçlendirilmiş gönderiler için reklam yönetimlerini içerir.

Bu hizmet alımı için sosyal medya hizmeti sözleşmesi yapılması şartlar arasında yer almaktadır.

Sosyal Medya Hizmetleri Neler İçerir?

Sosyal medya hizmet alımı dijital pazarlama ajansı, işletmenizin sosyal medyada başarılı olması için ihtiyaç duyduğu her şeyi size sunması gerekir. Sosyal medya hizmetleri aşağıdakileri içermelidir:

 • Orijinal sosyal medya gönderileri kullanılmalı
 • Özel görüntüler, kaliteli fotoğraflar
 • Kapak ve profil fotoğrafı tasarımları yapılmalı
 • Sosyal medya ağı kurulumu ve optimizasyonu sağlanmalı
 • Sosyal medya hesabının sürekli denetimi yapılmalı
 • Marka ve itibar analizleri
 • Gelişmiş reklamlar ve sonrası yönetimi
 • Derinlemesine rakip firmaların analizleri
 • Veriye dayalı sosyal stratejiler belirlenmeli
 • Özel sosyal medya hesap yöneticisi sağlanmalı
 • Günlük olarak sosyal medyanın takibi yapılmalı
 • Sosyal medya hizmet alını sonrası aylık istişareleri yapılmalı
 • Şeffaf ve detaylı aylık raporlar hazırlanmalı
 • Gelişmiş pazarlama teknolojisi uygulanmalı
 • İsteğe bağlı sosyal medya hizmetleri planlanmalıdır.

Sosyal medya hizmetleri nelerdir sorusunun cevabını bu şekilde açıklamış oluyoruz. Ayrıca, orijinal gönderilerden özel grafiklere ve reklam kampanyalarına kadar, şirketiniz için eksiksiz bir sosyal medya pazarlama stratejisi satın alınmalıdır.

Sosyal medya hizmeti veren ajanslar hakkında araştırma yaparken yukarıda ki şartları sağlayabilecek firmalar arasından seçim yapmanız önerilir.

İşletmeniz Sosyal Medyada Nerede Pazarlanabilir?

Sosyal medya hizmet alımı ile işletmeniz aşağıdaki platformlarda bir kampanya başlatabilir:

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • Instagram
 • LinkedIn

Tüketiciler arasındaki popülerliğinden dolayı bu beş platform en çok kullanılanlardır.

Ancak deneyimli sosyal medya uzmanları, stratejiniz için en iyi platformları belirlemek için sektörünüzü, hedef kitlenizi ve hedeflerinizi araştırır. Sosyal medya hizmetleri instagram çoğu firma için doğru adres olabilir.

Örneğin, bir veteriner hekim için facebook ve instagrama odaklanılabilirken, bir işe alım firması için linkedIn ve twittera odaklanılabilir.

İşletmeniz ve pazarınız ne olursa olsun, sosyal medya hizmet alımı ile öneriler sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilir.

Sosyal Medya Yönetimi Süreci Adımları

Sosyal medya hizmet alımı sonucu süreç adımları şu şekildedir;

 • Sosyal medya hesap yöneticinizle tanışın
 • Sosyal medyadaki varlığınızın derinlemesine bir analizini alın
 • Özel, veriye dayalı bir strateji edinin
 • Gerçek, somut sonuçlar görün

Sosyal Medya Hesap Yöneticinizle Tanışın

Sosyal medya hizmet alımı yaptığınızda, özel bir sosyal medya hesap yöneticisi alırsınız. Gönderilerinizin içeriğinden görsellerinizin tasarımına kadar sosyal medya kampanyanızın her yönü sosyal medya uzmanınız tarafından denetlenerek yönetilir.

Ayrıca, şirketinizin çevrimiçi itibarını, rekabeti ve geçmiş sosyal medya performansını araştırarak sosyal medya stratejinize liderlik ederler.

Özel hesap yöneticileri, işinizi ve rakiplerinizi öğrenmenin ötesine geçer. Ayrıca siz ve ekibinizle aktif bir şekilde ilgilenirler.

Sorularınız ile sosyal medya uzmanınızla iletişime geçebileceğinizi hissedersiniz. Ayrıca, ne kadar gelişmiş veya basit görünürse görünsün, stratejiniz hakkında rahatça soru sorabilirsiniz. Bu aşamada sosyal medya hizmet sözleşmesi yapılabilir.

Ayrıca, sosyal medya hizmetleri takipçi kasma konusunun etik olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyadaki Varlığınızın Derinlemesine Bir Analizini Alın

Sosyal medya hizmet alımı sonucunda, özel sosyal medya hesap yöneticiniz, ekibinizle yüz yüze veya telefon görüşmesi yoluyla bir araya geldiğinde, sosyal medya kampanyanızı başlatmak için bir sonraki adımı atarlar. Bu aşamada rakiplerinize, geçmişinize ve daha fazlasına bakarak büyük miktarda araştırma yaparlar.

Bu araştırma, sosyal medya uzmanınız için yararlı bir referans görevi görür. Onlara, şirketinizin stratejisinin başarılı olmak için ne yapması gerektiği hakkında değerli bilgiler sağlar. Artı, benzersiz engelleri veya fırsatları ortaya çıkarır.

Özel sosyal medya hesap yöneticiniz tüm bulgularını ekibinizle paylaşır. Örneğin, bir rakibinizin sosyal medya stratejisinin performansını vurgulayabilirler. Veya markanızın çevrimiçi olarak muazzam olumlu itibarını sergileyebilirler.

Tüm bu bilgiler, hesap yöneticinize ve işletmenize bir strateji için temel sağlar.

Özel, Veriye Dayalı Bir Strateji Edinin

Sosyal medya hizmet alımı ardından, özel sosyal medya hesap yöneticiniz özel sosyal medya pazarlama stratejinizi geliştirmeye başlar. Hedeflerinizle uyumlu kısa ve uzun vadeli bir strateji oluşturmak için araştırmalarını ve ekibinizin geri bildirimlerini kullanırlar.

Özel sosyal medya uzmanınız, geçmiş sosyal medya kampanyalarıyla ilgili sektöre özel verilere de başvurur. Bunlar sosyal medyada pazarlama söz konusu olduğunda işletmenize benzersiz bir avantaj sağlar.

Geliştirdiğiniz strateji ile sosyal medya uzmanınız bunu ekibinize sunar. Geri bildirim sağlamanız ve sorular sormanız teşvik edilir. Pazarlama ekibinizin bir uzantısı olarak, herkesin kampanyanızı ve arkasındaki kararları anlamasını sağlar.

Gerçek, Somut Sonuçlar Görün

Ekibiniz stratejinizi onayladıktan sonra, özel sosyal medya uzmanınız özel gönderileriniz, resimleriniz ve reklamlarınız gibi aylık çıktılarınızı geliştirmeye başlayabilir. Araç setimizle hızlı ve basit bir şekilde ekibinizin her ay bu teslimatları incelemesi ve onaylaması gerekecektir.

Stratejinizin lansmanının ardından, sosyal medya hesap yöneticiniz gönderilerinizin, reklamlarınızın ve daha fazlasının performansını izleyebilir.

Sosyal medya kampanyanızın ilk ve sonraki aylarında, işletmenizin günden güne gözle görülür değişiklikler görmesi gerekir. Örneğin sosyal medyadan alınan daha fazla sipariş veya sosyal medya sayfalarınızda şirketiniz, ürünleriniz veya etkinlikleriniz hakkında daha fazla yorum veya soru görebilirsiniz.

Fiyatlar

Sosyal medya hizmeti fiyatları alınan hizmete ve yapılan/yapılacak işlemlere göre farklılıklar göstermektedir. Fiyatı belirleyen ise müşterinin satın aldığı sosyal medya hizmet paketi içeriğidir. Sosyal medya hizmet alımı işi günümüzün en favori hizmetlerinden biridir.