SOSYAL MEDYA HİZMET PAKETİ

Sosyal medya hizmet paketi kişisel veya kurumsal hesap ve web sitelerinizi yönetmek için özel olarak hazırlanmış, hizmet paketleridir.

Küçük işletmeniz veya orta ölçekli şirketiniz için en iyi sosyal medya paketlerini arıyorsanız, internet üzerinden kendinize uygun paketi ve ajansı biraz araştırma ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sosyal medya hizmetleri nelerdir sorusu pek çok kişinin aklında. Doğal olarak bu insanlar sosyal medya ajanslarının nasıl bir fayda sağlayabileceğinden de habersiz. Günümüzün reklam panoları artık Instagram hikayeleri, televizyon reklamları ise YouTube reklamlarına dönüştü.

Sosyal medya hizmeti veren ajanslar sizleri en doğru müşteri kitlesine doğrudan ulaşmanızı sağlar. Üstelik bu yöntemlerde reklamınızdan veya içeriğinizden müşterinizi etkileyebildiyseniz anında satış şansı sunar. Bu durum günümüzde sosyal medya reklamcılığını reklam panoları ve hatta televizyonun bile önüne taşıyor.

 

Sosyal Medya Denetimi

Sosyal medya hizmet paketi için bir ajans ile ortak olduğunuzda, özel hesap yöneticiniz, öncelikle Facebook’tan Pinterest’e sosyal medya hesaplarınızı denetler. Hesaplarınızın geçmişine ve durumuna derinlemesine bakıldığında, işletmeniz için rekabetçi, performans odaklı bir strateji oluşturabilirler.

 

Özel Strateji

Özel stratejilere odaklanan dijital medya ajansları sizler için en uygun planlamayı hazırlar. Bazı ajanslar herkese uyan tek bir yaklaşımla yetinirken bazı ajanslar farklı bir yol izliyor. Kişiselleştirilmiş yaklaşımla, birkaç sene gibi çok kısa bir sürede işleriniz veya takipçileriniz katlanabilir. Fakat unutmamak gerekir ki sosyal medya hizmetleri takipçi kasma değildir. Bu hizmetler çok daha komplike stratejilerle daha büyük kazançlar sağlamanızı amaçlar. Takipçi sayınızın artması sadece bu hizmetin sonuçlarından birisidir.

 

Rekabet Analizi

İşletmeniz için en iyi sonuçları elde etmek için, özel hesap yöneticiniz aynı zamanda rekabetçi bir analiz de yürütür. Doğrudan rakiplerinizin çevrimiçi sosyal medyadaki varlığına bakar, zayıf yönlerini belirler ve işletmeniz için fırsatları keşfederler. Sosyal medya hizmet paketi genellikle bunu da içerir.

 

Marka İtibar Analizi

İtibarınız, özellikle sosyal medyada başarınız için kritiktir. Bu nedenle, tercih ettiğiniz sosyal medya ağlarında marka itibarınıza derinlemesine bakılır. Bu analizle, hesap yöneticiniz stratejinizin getirilerini en üst düzeye çıkarmak için eyleme geçirilebilir, öneriler sağlayabilir. Sosyal medya hizmet alımı şirketinizi çevrimiçi ortamda üst sıralara taşıyacaktır.

 

Günlük Sosyal Medya Takibi

İnsanlar sosyal medyada 7/24 aktiftir, bu nedenle ajanslar sosyal varlıklarınızı günlük olarak izler. Bu varlıklar, stratejinizin bir parçasını geliştirilen gönderileri ve reklamları içerir. Daha gelişmiş izleme için sosyal medya hizmet paketi de sunulabilir.

 

Aylık veya Haftalık Konsültasyonlar

İster haftalık ister aylık danışmalar içeren bir sosyal medya hizmet paketi seçin, özel hesap yöneticinizle düzenli olarak sohbet etme imkanınız olan ajanslarla çalışmaya dikkat edin. Toplantılar, ekibinize soru sorma, sonuçları inceleme ve gelecek ayın kampanyasını tartışma şansı sağlar.

 

Özel Hesap Yöneticisi

Bazı ajanslarda çok fazla müşteri temsilcisi arasında kaybolabilirsiniz. Bu durumlarla karşılaşmamak için sosyal medya hizmet paketi alacağınız ajansta kendinize özel bir danışmanınız olmasına dikkat edin. Bu danışmanlar sosyal medya hesaplarınızı denetler, stratejinizi geliştirir ve uygularlar, bu da işinize sorunsuz ve tatmin edici bir müşteri deneyimi sağlar.

 

 

Şeffaf Raporlama

Ekibinizin sosyal medya hizmetleri performansına tam erişim sağlamalısınız. Ajansınız aracılığıyla kampanyanızın sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, hesap yöneticiniz size her ay şirketin karar vericileriyle paylaşabileceğiniz bir rapor gönderir.

 

Bir sosyal medya ajansı ile ortak olduğunuzda büyük ihtimalle, kapsamlı bir sosyal medya hizmet paketialmalısınız. Yukarıdakilere ek olarak özel hesap yöneticiniz ayrıca sosyal medya içerik takvimleri, reklamları ve gönderileri geliştirir. Ayrıca, pazarlama için sosyal medya hesaplarınızı oluşturur ve optimize ederler.

 

Sosyal Medya Pazarlama Paketleri: İşletmeniz İçin En İyisi Hangisi?

Sosyal medya paketlerini araştırırken kafanızın karışması alışılmadık bir durum değildir. İşletmeniz için en iyi sosyal medya paketini bulmanızı zorlaştırabilecek çok sayıda ajans ve düzinelerce plan arasından seçim yapabilir sosyal medya hizmeti sözleşmesi imzalayabilirsiniz.

 

Gelecekteki pazarlama ve reklamcılık ihtiyaçlarınıza göre ölçeklenebilecek bir ajansla ortak olun.

Aşağıdaki soruları kendinize sormak seçimlerinizi daraltmakta size yardımcı olabilir:

  • Kaç sosyal medya ağını hedeflemek istiyoruz?
  • Hangi sosyal medya ağlarını pazarlamak istiyoruz?
  • Sosyal medya pazarlamasından ne elde etmek istiyoruz?
  • Her ay sosyal medya hizmeti fiyatları için ayırabileceğimiz bütçe ne kadar?
  • Bir sosyal medya pazarlama ajansının hizmet sağlaması için neye ihtiyacımız var?
  • Bir sosyal medya pazarlama ajansı için hangi standartlara veya tercihlere sahibiz?

Yanıtlarınızla, ekibiniz bir sosyal medya paketinde aradığınız şey için bir kontrol listesi oluşturabilir. Bu kontrol listesi, işletmenizin seçimlerinizi daraltmasına yardımcı olabilir.

 

Örneğin, şirketiniz Pinterest, Facebook ve Instagram’da reklam vermek istiyor olabilir. Çoğu sosyal medya hizmetleri Instagram ve Facebook için hizmetler sunarken, Pinterest daha az yaygındır. Bu gerçek, ekibinizin araştırmanızı Pinterest deneyimi olan ajanslara odaklamasına yardımcı olur.

 

Ajansları ve sosyal medya hizmet paketi karşılaştırırken, gelecekteki ihtiyaçlarınızı da düşünmek faydalı olacaktır. Tek bir sosyal medya ağında pazarlamaya başlayabilirken, bu daha sonra iki, üç veya dörde genişleyebilir, bu yüzden işinizle ölçeklenebilecek bir ajans ve paket bulmalısınız.

Şirketlerin sosyal medya yönetimi için kaliteli ajanslar seçmesinin bir başka nedeni de budur.

 

Tam hizmet veren bir dijital pazarlama ajansı ve işletmelerin beş adede kadar sosyal medya ağında reklam vermesine yardımcı olmalıdır. Yetenekli bir ekibin, paket bulma sürecini yeniden başlatmadan şirketinizin sosyal medya pazarlama stratejinizi büyütmesi kolaydır.

 

İşletmeniz için en iyi sosyal medya hizmet paketi içeriğinin hangisi olduğundan hala emin değilseniz, internet üzerinde bu konuda araştırmalar yapmaya devam edin ve ajanslarla görüşün. Şirketinizin doğru planı bulmasına yardımcı olabilecek deneyimli ve bilgili bir stratejist ekibi olan ajanslar sizlere yardımcı olmaktan memnun olacaktır.