SOSYAL MEDYA HİZMETİ FİYATLARI

Sosyal medya hizmeti fiyatları çevrimiçi ortamda kişisel veya kurumsal hesaplarını veya web sitelerini ön plana çıkarmak isteyen bireylerin başlıca merak konularındandır.

 

Sosyal Medya Pazarlaması Neden Kullanmalı?

Gelin sosyal medya hizmeti fiyatları incelememize başlamadan önce biraz sosyal medya hizmetlerini inceleyelim.

Bir sosyal medya pazarlama stratejisi, şirketinize aşağıdaki önermeler dahil olmak üzere çeşitli şekillerde fayda sağlayabilir:

 

Müşteri Memnuniyeti

Günümüzde kullanıcıların yüzde 65’inden fazlası müşteri hizmetleri için sosyal medyaya güveniyor. İşletmeniz sosyal medyaya öncelik vermiyorsa, müşterilerinizin mutluluğunu riske atarsınız ve bu da olumsuz eleştirilere neden olabilir. Bununla birlikte, bir sosyal medya pazarlama stratejisi, şirketinizin müşteri memnuniyetini sağlamasına yardımcı olabilir.

 

Marka Bilinirliği

Çoğu stratejide, sosyal medya hizmeti fiyatları aniden kendi ücretini çıkarmaz. Ancak daha sonra satın almalarla sonuçlanabilecek marka bilinirliği oluşturmak için yararlı bir araçtır.

 

Müşteri Sadakati

Markaları sosyal medyada takip eden Amerikalı kullanıcıların yüzde 50’den fazlası o markaya sadık. Sosyal medya hizmeti ile işletmeniz, geçmiş müşterilerin sadakatini artırabilir ve bu da ek satın almalar, ağızdan ağza öneriler ve daha fazlasıyla sonuçlanabilir.

 

Sosyal medya müşteri bağlılığı, memnuniyeti ve marka bilinirliğinde öncü bir rol üstlendiğinden, iş stratejilerinin kritik bir bileşeni haline gelmektedir. Ekibinizi genişleterek veya yeni bir lokasyon açarak şirketinizi büyütmek istiyorsanız, sosyal medya pazarlamasına bakmanız gerekir.

 

Sosyal Medya Pazarlama Paketi Nedir?

Sosyal medya hizmeti nedir diye merak ettiğinizi biliyoruz, gelin bunu size açıklayalım.

Sosyal medya pazarlama paketi, işletmenizi sosyal medyada pazarlamak için paketlenmiş bir hizmeti ifade eder. Çoğu durumda, bu paketler birden fazla sosyal medya ağı içerisinde şirketinizin temsil edilmesini içerir.Sosyal medya hizmeti fiyatları genellikle aylık ücret eğilimindedir.

 

Buna karşılık, birçok ajans belirli platformları bir araya getirerek şirketinizi ihtiyacınız olmayan veya istemediğiniz hizmetler için ödeme yapmaya zorlar. İyi bir ajans seçimi ile, istediğiniz platformları seçebilir, ayrıca paketinizi strateji uzmanlarıyla daha da özelleştirebilirsiniz. Mesela sosyal medya hizmetleri instagram üzerinden almayı düşünüyorsanız bu şirketler sizi Pinterest, Twitter gibi farklı mecralarda da hizmet almaya zorlayabilir.

 

Neden Bir Sosyal Medya Paketi Almalısınız?

Şirketler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç nedenden dolayı sosyal medya pazarlama paketlerine yatırım yapar:

  • Sosyal medya ajanslarının profesyonel uzmanlığına erişim
  • Şirket içi pazarlama personelinin zamanını ve iş yükünü hafifletmek
  • Güncel sosyal medya pazarlama kampanyaları hazırlamak

Sosyal medya pazarlama stratejinizi şirket içinde yönetebilirsiniz, ancak işletmeler özel bir ajansla ortaklık kurduklarında daha iyi sonuçlar elde etme eğilimindedir. Ajanslarla anlaştığınızda şirketin uzmanlığına, gelişmiş pazarlama kaynaklarına ve teknolojilerine de erişirsiniz.

Ayrıca sosyal medya hizmeti sözleşmesi imzalamanız da ilerleyen dönemde yaşayabileceğiniz olumsuzluklarda yasal olarak güvende olmanızı sağlar.

 

İşletmeler, sosyal medya hizmeti veren ajanslar ile ortaklık kurduklarında daha iyi sonuçlar elde etme eğilimindedir

Bir ajansa sosyal medya hizmeti fiyatları için yatırım yapmanın işletmenizin sosyal medya platformlarınızı kullanmasını engellemediğini unutmayın. Bir etkinlikten fotoğraf gibi yayınlamak istediğiniz içeriğiniz varsa, bu içeriği ajansa da danışarak takipçilerinizle paylaşmanızı öneririz.

Son olarak bu iş tamamen resmidir “73.11.01” sosyal medya hizmetleri nace kodu olarak kabul edilir.

Bir Sosyal Medya Pazarlama Paketinde Ne Aramalıyım?

Sosyal medya pazarlama paketlerine göz atarken, aşağıdakileri içeren planları arayın:

  • Özelleştirme seçenekleri
  • Kişiselleştirilmiş stratejiler
  • Şeffaf raporlama
  • Rutin konsültasyonlar
  • Hesap kurulumu ve optimizasyonu

 

Ön Fiyatlar

Unutmayın, sosyal medya paketini sağlayan ajansı da iyi araştırmalısınız. Sosyal medya pazarlamacılığı konusunda tecrübeli saygın bir ajans seçmek istiyorsanız sosyal medya hizmeti fiyatları konusuna birden çok açıdan bakmak da önemlidir.

 

Örneğin, Ajans A ayda 500₺ ücret alırken Ajans B’nin maliyeti aylık 900₺ olabilir.

Ajansların geçmişine bakmaya karar verip araştırmaya aşlarsanız, Ajans B’nin 10 yıldan fazla deneyime sahip olduğunu keşfedersiniz. Buna karşılık, Ajans A sadece birkaç yıl önce başlamıştır. Ayrıca, Ajans B için gönderilen yüzlerce yorum, verilmiş onlarca 5 yıldızlı puanlamaya rastlarsınız.

 

Bu senaryoda, Ajans B sosyal medya hizmeti fiyatları konusunda pahalı olsa da, işiniz için daha güvenilir bir seçim sunar.

 

Sosyal medyanız gerçekten çok önemlidir. Sosyal medya hesaplarınızı ve çevrimiçi varlığınızı yönetmek için güvenebileceğiniz bir ekip ve ajans aramalısınız. Hata yaparlarsa, bu şirketinizin ve markanızın doğrudan bir yansımasıdır, bu nedenle güvenilir bir ajans seçin.

 

En İyi Sosyal Medya Paketi Hangisidir?

Şirketiniz için en iyi sosyal medya hizmet paketi arıyorsanız, doğrudan bir ajansla konuşmak faydalı olacaktır. En fazla değeri sunan bir sosyal medya paketi önermek için hedeflerinizi ve aylık bütçenizi sizinle görüşebilirler.

 

Her işletme benzersiz olduğundan, sosyal medya pazarlama stratejiniz de öyle olacaktır. Ancak çoğu durumda, daha büyük şirketler, birden fazla ağı kapsayabilen daha büyük bir sosyal medya pazarlama paketine yatırım yapma eğilimindedir. Buna karşılık, daha küçük bir işletme bir ila iki platforma odaklanabilir. Sosyal medya hizmeti fiyatları konusunda bu iki paketin farkları olacaktır.

 

Sosyal medya hizmetleri takipçi kasma amacı içermez. Şirketinizin sosyal medya pazarlamasından ne istediğine ve neye ihtiyaç duyduğuna bakarak işletmeniz için hangi sosyal medya paketinin en iyisi olduğuna dair bir fikir edinin. Bu proaktif adım, işletmenizin sosyal medya yönetim paketinizi ve ajansı daha hızlı bulmasına yardımcı olabilir.

 

 

Sosyal Medya Paketlerinin Maliyeti Nedir?

Bir sosyal medya hizmeti fiyatları ajansa bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Bu tutarlar, reklamlarınızı sunan sosyal medya ağına ödenecek miktar olan herhangi bir reklam harcamasını içermez. Örneğin, Facebook’ta reklam verirseniz, aylık reklam harcamanız 200 dolar ve aylık paket ücreti 800 dolar olabilir. Bu, aylık 1000 ABD doları tutarında bir toplam maliyettir.

Tüm sosyal medya hizmet alımı paketlerinin reklam içermediğini unutmayın.