Sosyal Medya Hizmetini Neden Almalıyım?

Sosyal medya hizmetini neden almalıyım sorusu sosyal medyada belli bir takipçi kitlesi bulunan, belli markalarla çalışan kişilerin son zamanlarda araştırdığı bir konudur.
Sosyal Medya mecraları işletmelerin, şirketlerin ve markaların takipçi kitleleri yani ulaşmak istedikleri kişiler ile yakın temas kurduğu platformlara denir.

Markaları dijital alanda en iyi yansıtacak mecralar sosyal medya platformlarıdır. Çünkü bu platformlar markaların özgür bir çalışma alanı sunmaktadır. İstediğini seçme, istediğini paylaşma ve kitlesini istediği gibi yönlendirme hakkına sahiptir. Sosyal medya kullanan kişilerin giderek artması ve yaş skalasının da giderek genişlemesi üzerine sosyal medya yönetimi oldukça önemli bir konuma gelmektedir. Markanın ya da ajansın kişilerin isteklerine göre hareket edebilmesi ve ziyaretçi sayısının artması öncelikli amaçlarıdır.

Kişilerin sosyal medya hizmeti almasının başka bir amacı da sosyal medyadan gelen yorumlara ve etkileşimlere karşılık verebilmektir. Aldıkları danışmanlık sayesinde kişilerle aktif iletişim kurulabilecek böylece etkileşim sayısı her geçen gün artacaktır.

Sosyal medya kullanımının giderek artması ile yapılan reklamlar da giderek farklı bir boyuta taşınmaktadır. Kişiler istedikleri sosyal medyadan istedikleri reklamı yapmaktadırlar. Fakat hangi reklamın hangi medyada daha etkili olacağı, hangi iletişim ağında daha çok kişiye ulaşacağı ve daha çok etkileşime neden olacağı sosyal medya hizmetini neden almalıyım sorusuna cevap niteliği taşımaktadır.

 

Sosyal Medya Hizmetini Kimler Tercih Eder?

Sosyal medya hizmetini neden almalıyım sosyal medya hizmetini almak bana ne gibi katkı sağlar şeklinde sorulara kişiler oldukça kafa yorar.

Sosyal medya danışmanlığını, markalar ile çalışan, reklam hizmeti sağlayan, belli bir takipçi kitlesine ulaşmış kişiler tercih eder. Çünkü bu kişilerin hem marka ile hem de kişiler ile aktif iletişim halinde olması gerekmektedir. Bunu sağlayacak olan hizmet de danışmanlıktır. Hem markalarla çalışıp hem de sosyal medyayı yönetmek oldukça zor olacaktır. Kişilerin yaptığı yorumlara cevap vermek, reklamcıların isteklerine uymak vb. işler için kendilerini yönlendiren birinin mutlaka bulunması gerekmektedir.

Kişiler sosyal medya danışmanlığı almadığı takdirde gelen işin niteliğine bakma fırsatı elde edemeyecek ve sonrasında marka ile çalıştığı için bazı mağduriyetler yaşanacaktır. Kişilerin daha fazla kitle ile sorunsuz iletişim sağlaması için sosyal medya hizmeti alması oldukça önemlidir.

Kitlelerin giderek farklı yaşlara hitap etmesi nedeni ile, daha sağlıklı iletişim kurulması gerekmektedir. Daha mantığa uygun reklamlar yapılmalıdır. Bilinçsizce hareket edilen teknoloji hem markaya hem kişiye hem de ziyaretçiye maddi, manevi anlamda büyük zarar verecektir.

 

Sosyal Medya Hizmetinin Sağladığı Faydalar

Sosyal medya hizmetini neden almalıyım, alırsam ne gibi faydası olur diye düşünen kişilere sosyal medya hizmetinin sağladığı bazı faydalardan bahsedeceğiz.

Sosyal medya hizmeti de bu platformları kullanıp belli kitleye hitap eden insanlara yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kişilerin ziyaretçileri ile etkileşim halinde kalmasını sağlamaktadır. Sosyal medya hizmetinin faydaları;

İçerik yönetimi, sosyal medyanızın sürekli olarak aktif kalması ve ziyaretçilerinizle anlık olarak ilgilenilmesi markanızın değerini hedeflerinize uygun hale getirmektedir. Sosyal medya hizmeti size bu yönde yaratıcı içerikler üretebilir, blog yazıları, videolar, görseller ve gifler hazırlayarak sosyal medya yeniliklerini yakalayarak gelişmelerin takip edilmesini sağlar.
Moderasyon, sosyal medyada ziyaretçilerin yorumlarına anlık olarak yanıt verilmesi müşteri ve ziyaretçi memnuniyeti sağlamak açısından ve marka itibarı açısından oldukça önemlidir. Sosyal medya hesaplarınız düzenli olarak takip edilir ve doğrudan gelen takipçi yorumları anında yanıtlanır.
Online İtibar ve Kriz Yönetimi, markanızla ilgili olası krizleri tahmin eder, araştırır ve çözüme yönelik senaryoları çıkararak bu senaryolara uygun önlemler alınır. Sosyal medya takibi ve analizi işlemlerimiz sosyal medya uzmanlarımız tarafından yapılır.
Dijital PR, Halkla ilişkiler odaklı ele alınan markanız tüm mecralarda bir bütünlük temeli esas alınarak yönetilir. SEO uyumlu içerikler üreterek marka hesaplarınızın arama motorlarında daha görünür olması ve daha fazla ziyaretçi alması sağlanır.

Sosyal medya hizmetini neden almalıyım çünkü sağlıklı kitlelere ulaşmak sağlıklı iletişim kurmak ve hedef kitleyi arttırmak ancak alınan danışmanlık hizmeti sayesinde olacaktır.

Sosyal Medya Hizmeti Hakkında

Sosyal medya takipçi sayısı bile kişilerin kitleleri arasında bir farkın olduğunu göstermektedir. Bu sayılara göre kişilerin çalıştığı markalar değişmekte, aldıkları reklamlar değişiklik göstermektedir.

Ziyaretçilerin teknolojiden faydalanırken daha kolay şekilde mücadele etmesini sağlamaktadır. Sosyal medya kullanıcılarının olumlu yorumları olduğu gibi olumsuz yorumları da bulunmaktadır. Bu nedenle kişileri yönlendirmek için mutlaka bir danışma hizmeti olmalıdır.

Markaları dijital alanda en iyi yansıtacak mecralar sosyal medya platformlarıdır. Çünkü bu platformlar markaların özgür bir çalışma alanı sunmaktadır. İstediğini seçme, istediğini paylaşma ve kitlesini istediği gibi yönlendirme hakkına sahiptir. Tabi hangi platformda çalışması gerektiğini analizlerimiz sonrası belirlemekteyiz. Restoran, cafe veya gıdaya yönelik bir işletme iseniz fotoğraf çekimleri ve video çekimlerinin ön planda olması gerektiği için İnstagram ve Youtube tercih edilir. Kitleniz daha kurumsal kişilere hitap ediyor ve Endüstriyel alanlarda hizmet veriyorsanız Linkedin’i etkin olarak kullanmanıza öncülük etmektedir.

Sosyal medyanın giderek daha fazla kitleye sahip olması kişilerin git gide daha fazla takipçi sayısının olması ve markalarını daha fazla kitleye ulaştırabilmelerine neden olur. Bu nedenle sosyal medya aracılığı ile para kazanan kişilerin hitap ettiği kitle açısından dikkatli olması gerekmektedir. Yanlış, uygunsuz kullanım kişilerin ziyaretçilerinin azalmasına neden olur. Kısaca sosyal medya hizmetinin amacı kişilere ulaşmak istedikleri kitle ile köprü vazifesini görür.

Sosyal medya hizmetini neden almalıyım sorusuna anlattıklarımızın bir cevap niteliği taşıdığını düşünmekteyiz. Markalarla çalışan kişiler ile ziyaretçilerin arasında bir köprü vazifesi gören sosyal medya danışmanlığı olumlu geri dönüşler sağlamaktadır.