Sosyal Medya Hizmetleri Instagram

Sosyal medya hizmetleri instagram en başta yer alır. Bu mecra da ilerlemek oldukça basittir. Elbette doğru adımları uyguladığınız zaman. Bununla beraber bu süreç içerisinde alanında uzman bir ekipten destek alınması gerekmektedir. Aksi takdirde ilerleme yanlış şekilde gidebilir.

Sosyal medya mecralarında en etkin şekilde kullanılan platform instagram’dır. Sosyal medya mecraları herkes tarafından sıklıkla kullanılan platformdur. Kişisel olarak kullanıldığı gibi kurumsal olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Sosyal medya mecraları özgür platformlardır. Şirket kendi alanında ki bilgileri ve hizmetleri dilediği şekilde paylaşabilir.

Sosyal medya yönetim hizmetlerinde her markanın kendine özgü bir yönetimi olması gerekir. Buna bağlı olarak marka, sosyal medya da kendisini gösterecek tarzda olması gerekir.

Sosyal Medya Ajansı

Sosyal medya hizmetleri instagram, sosyal medya ajansları tarafından yapılması önerilmektedir. Bu sayede işlemler daha profesyonel ve kusursuz olacaktır. Zaman zaman kriz anları olabilir. Bu süreçte alanında profesyonel ekip sayesinde buna anlık olarak çözüm verebilecektir. Bu süreçte ajansın yapacağı adımlar şu şekildedir:

 • İçerik Planlaması:

Sosyal medyanın olmazsa olmaz parçalarından biriside planlamadır. Planlama doğru yapıldığı zaman sosyal medya paylaşımları kusursuz olacaktır. Bu sayede vakitten de tasarruf sağlanacaktır.

 • Doğru Yönetim:

Sosyal medya hesabının sürekli olarak canlı kalması gerekir. Bu sayede ziyaretçilerle kesintisiz olarak ilgilenilmelidir. Bu durumda ziyaretçilerin en çok istediği kısımlar arasındadır.

 • Hesap Moderasyonu:

Sosyal medya platformlarında en çok beklenen şey paylaşım yorumlarıdır. Yorumlara ve sorulara anlık olarak yanıt verilmesi müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Bu durum yapıldığı zaman kurumsal bir hizmet verilmiş olacaktır.

 • Hastag Araştırması:

Hastag sosyal medya platformlarının olmazsa olmazıdır. Bulunurluğu sağlayan bu yapının araştırılması da özel bir süreç ister.

 • Kriz Yönetimi

Markayla alakalı kriz durumları yaşanabilir. Bu durum genellikle satış sayfalarında gerçekleştiği görülür.

Bu süreçte cevap verilen metinlerin profesyonel dilde olması önemlidir. Buna bağlı olarak marka bilinirliliği de ön plana çıkmaktadır.

Sosyal Medya Hizmeti Fiyatları

Sosyal medya hizmetleri instagram fiyatları her sosyal medya ajansı tarafından farklı fiyatlandırılır. Bu fiyatlar aylık veya yıllık olabilir. Genel olarak sosyal medya hizmet paketi belirlenir. Kişi veya firmaların seçimlerine göre belirleme yapılır.

Sosyal medya, firmalar için eşsiz bir pazarlama yöntemidir. Bunun sonucunda kusursuz bir iletişim fırsatı sunularak, yol haritası da buna göre belirlenir. Sosyal medya ajansları tarafından planlı şekilde yapılmaktadır. Bu sayede markanın bu mecrada daha bilinir hale gelmesini sağlar.

Fiyat belirlemesi yaparken, hizmet durumu da önemlidir. Yapılan hizmete göre fiyat verilmektedir. Örneğin; günlük paylaşılan post ve story durumuna göre bu durum daha netlik kazanacaktır. Ayrıca hesapta ki müşterilere cevap vermek ajans tarafından olacaksa fiyat daha farklı olabilir.

Sosyal Medya Profesyonel Hizmet

Sosyal medya hizmetleri instagram alanında müşterilerine profesyonel bir hizmet sunumu yapmaktadır. Profesyonel hizmet sürecinde belli aşamalar vardır. Bunlara dikkat edildiği takdirde hiçbir sorun olamayacaktır.

Sosyal medya hizmetleri her markaya uygun bir şekilde strateji düzenlemektedir. Bu durum markanın ilerlemesini de gösterir. Buna bağlı olarak, sosyal medya analizini yaparak özel yol planlaması yapılmaktadır.

Markanın dijital platformda daha iyi konumlara gelmesi için yakından takip önem taşır. Sosyal medya ajansları takip sürecinde gerekli raporlamayı müşteriye sunması gerekir. Bunu sunan ajansların profesyonelliği bu noktada önemlidir.

Profesyonel anlamda hizmet almak ve rakiplerinizden bir adım daha önde olmak için sosyal medya danışmanlığı kesinlikle bir ajansa bağlı olması gerekmektedir.

Sosyal Medya Kullanımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal medya hizmetleri instagram olarak dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu durum hem profesyonel hem de kişisel hesaplar için geçerlidir.

 • Bu süreçte alanında uzman bir ajans ile çalışılması gerekir. Bu sayede işlerin hatasız ve daha hızlı şekilde ilerlemesi sağlanır. Dijital mecra da markalaşma süreci daha kısa sürede olacaktır.
 • Sayfaya takipçi, beğeni atılma işlemleri yapılmaması gerekir.
 • Paylaşımların görsel açıdan kaliteli olması önemlidir. Bu yüzden görsel algıyı ön planda tutmanız gerekecektir.
 • Marka sayfasının belirli bir şablonu olmalıdır. Bu saye de markanın kısa sürede fark edilmesi için önemli bir adımdır.
 • Sosyal medya da belli paylaşım saatleri vardır. Bu saatler etkin saatlerdir. Bu süreçte daha çok kişiye erişim olacaktır.
 • Günlük olarak paylaşım sayısının çok abartılmaması gerekir.Sosyal medya hizmetleri instagramalanında uzman bir ekibe teslim edildiği zaman her şeyin daha mükemmel ve kusursuz olduğunu göreceksiniz.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal medya hizmetleri instagram için birçok reklam stratejisi mevcuttur. Bu alanda reklam çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise doğru reklamdır. Reklam doğru yapıldığı zaman hedef kitleye ulaşmak daha kısa sürede olacaktır.

Sosyal medya hizmeti alanında da reklam uygularken bir planlama yapılması gerekir. Bu planlamanın en başında bütçe belirleme gelmektedir. Bu aşamadan sonra gelen müşterilerle ilgilenmek en önemli aşamadır. Bilinirlik ve bulunurluk aşamasından sonra müşteri beğenisini kazanmak gerekir.

Bu süreçte, müşterileri ikna edici cümleler kullanılması da en önemli detaylar arasındadır.

Sosyal Medya da Marka Bilinirliliği

Sosyal medya hizmetleri instagram mecrasında en önemli kısımlarından birisidir. Sosyal medya da marka bilinirliği oluşturmak zor olsa da yapıldığı zaman markayı harika yerlere taşıyacaktır. Marka bilinirliğinin oluşturulması alanında uzman firmalar tarafından yapılmalıdır.

Sosyal medya hizmeti fiyatları kişilerin en merak ettiği konular arasında yer alır. Bu durum için net bir şey söylenemez. Her markaya, her sayfaya özel bir çalışma yapılmaktadır. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken tek şey çalışılan firmanın profesyonel olması gerektiğine dikkat edilmelidir.

Bu sayede sayfanızı ön plana çıkartacak ve sizi zirveye taşıyacaktır.