Tıp Merkezi Reklam

Günümüzde belirli kurumlarda çalışan doktorlar , kendi hasta portföylerini oluşturduktan sonra kendi merkezlerini açmak istemektedirler. Özellikle genç doktorlarda karşılaştığımız bu durum başka branşlardan doktorlar ile ortak olarak tıp merkezi açma girişimleri veya mevcut merkezlere ortak olma durumları karşımıza çıkmaktadır.

 

Hastane veya benzer sağlık kuruluşlarına hem maddi hem de manevi güçleri olmayan doktorlarımız tıp merkezi ile mevcut olan rekabet havuzuna giriş yaparlar fakat diğer rakipleri ile nasıl rekabet edeceklerini bilemezler. Bundan dolayı bir çok reklam çalışmalarına girişmek isterler. Bu çalışmalarını da yaparken sağlık alanındaki yasaklara takılırlar ve ön göremedikleri cezalar ile karşılaşırlar.

 

Bu gibi durumların yaşanmaması için alanında uzman sağlık iletişimi ajansları ile çalışılmasını önermekteyiz. Bazı kurumlar da cezai durumların bilinci ile tıp merkezi reklam gibi arama hacimlerini kullansalar bile alanında uzman olmayan kişilere denk gelebilmektedirler. Bundan dolayı özellikle sağlık alanında hastane , tıp merkezi gibi yapılar ile çalışmış ajanslar ile çalışılmasını önermekteyiz.