Twitter Danışmanlığı Veren Ajanslar

Twitter danışmanlığı veren ajanslar hizmet bakımından farklılıklar gösterebilir. Twitter, yaklaşık olarak her konuyla alakalı en güncel bilgileri bulabileceğiniz güçlü ve yaygın kullanılan bir sosyal ağdır. Bu, önemsediğiniz şirketlerden ve işletmelerden gelen güncellemeleri de içerir.

Twitter’da Pazarlama Nasıl Yapılır?

Twitter danışmanlığı veren ajanslar hesaplarınızı en iyi kullanma biçimleri konusunda oldukça donanımlıdırlar. Kullanıcıları ve takipçileri çekmek, marka farkındalığını artırmak, dönüşümleri artırmak ve daha fazlası için Twitter’da pazarlama yapabilirsiniz.

Twitter, içeriği dağıtmayı kolaylaştırır ve bu içeriği paylaşmanız için dünya çapında ortalama 326 milyonun üzerinde Twitter kullanıcısı vardır. Ücretsiz bir platform aracılığıyla binlerce müşteriye ulaşma düşüncesi kulağa nasıl geliyor? Peki, bu insanların etkileşimde bulunmak isteyeceği harika içerikler ürettiğinizden nasıl emin olabilirsiniz?

Twitter Pazarlama Stratejisi Nedir?

Twitter danışmanlığı veren ajanslar özgün pazarlama stratejilerine sahiptirler. Bir Twitter pazarlama stratejisi, sosyal medya platformu aracılığıyla potansiyel müşterileriniz, izleyicileriniz ve takipçileriniz için içerik oluşturma, yayınlama ve dağıtmaya odaklanan bir plandır. Bu tarz bir stratejinin hedefi, yeni takipçiler ve potansiyel müşteriler kazanmak, dönüşümleri çoğaltmak, marka bilinirliğini ve satış paydalarını artırmaktır.

Bir Twitter pazarlama stratejisi oluşturmak için başka stratejiler oluşturuyor olsanız da hemen hemen aynı adımları izlemeniz gerektirecektir. Alıcı kişiliklerinizi ve hedef kitlenizi araştırmak, benzersiz ve ilgi çekici içerik oluşturmak, gönderileriniz için bir program düzenlemek, etkinizi ve sonuçlarınızı analiz etmek önemli pazarlama stratejilerindendir. Bir Twitter ajansı bunların hepsini sizin yerinize yapabilir.

Twitter’ı Eşsiz Kılan Nedir?

Twitter danışmanlığı veren ajanslar ile hesaplarınızı kişiselleştirip, özgün içerikler üretebilirsiniz. Twitter, birkaç nedenden dolayı harika bir pazarlama platformudur. Öncelikle, kullanmak ücretsiz olduğu için herkes kaydolabilir. Marka bir içeriği saniyeler içinde paylaşmanıza ve bunun tanıtımına olanak sağlar, erişiminizi güçlendirir. Hızlı müşteri dönüşleri almanıza ve güçlü bir destek sunmanıza olanak verir.

Twitter, rakip şirketlerin kullandığı pazarlama taktiklerini görmek ve içeriklerini gözlemlemek için bir arama motoru işlevi görebilir. Twitter’ı, potansiyel müşterilerinizin şirketinizi kolay bulabilmesi için bir arama motoru aracı olarak da kullanabilirsiniz. Takipçilerinizle sohbet etmenize, şirketinizle ilgili en son güncellemeleri paylaşmanıza ve hedef kitlenize hitap etmenize olanak tanır. Kendinize bir Twitter ajans bularak ve profesyonel destek alarak, şimdiye ve geleceğe yatırım yapabilirsiniz. Bu konuda çalışan çeşitli sosyal medya ajansları bulunmaktadır.

Twitter ile İşletmenizi Nasıl Büyütürsünüz?

Artık bir Twitter pazarlama stratejisinin ne olduğunu ve platformu neyin benzersiz kıldığını gözden geçirdiğimize göre, işletmeniz için Twitter’ı kullanmanın yollarını ele alalım. Bu ipuçları, dönüşümleri artırmanıza, takipçilerinizle kalıcı ilişkiler kurmanıza ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olacaktır ya da bir sosyal medya ajansı ile çalışarak marka bilinirliğinizi çok daha kolay ve kısa sürede arttırabilirsiniz.

Twitter danışmanlığı veren ajanslar tarafından destek alarak işletme hesaplarınızı güçlendirebilirsiniz. Twitter’ı işletmeniz için kullanmaya başladığınızda, hedef kitlenize ulaşmanızı sağlamak için atmanız gereken bazı adımlar vardır. Birisi şirketinizin profil hesabına baktığında, gerçek bir hesap olduğunu bilmesini ve orijinal görünmesini isteyebilirsiniz. Bu noktada Twitter profilinizi logo, renk ve diğer tanınabilir, akılda kalıcı detaylar ile özgünleştirmeniz ve tam anlamıyla markalaştırmanız gerekecektir. Tüm bu gerekli çalışmalar için bir sosyal medya ajans şirketi ile anlaşabilirsiniz.

Twitter Listeleri Nasıl Çalışır?

Twitter danışmanlığı veren ajanslar ile çalışmak, profilinizi yaratıcı bir görünüme kavuşturabilir. Profilinizi özelleştirebileceğiniz birkaç yer vardır. Bir kullanıcının oluşturup görüntüleyebildiği bir Twitter listesi, seçilen ve belirli kategorilerde bir araya getirilen organize Twitter hesapları gruplarıdır.

Bir Twitter listesi açıldığında, sadece listedeki hesaplar tarafından gönderilen tweetler görülür. Sadece bazı hesapları takip etmek istiyor iseniz Twitter listeleri sizin için iş görecektir. Listelerinizi iş, rakipler ve hedef kitle gibi gruplara ayırabilirsiniz, böylece yayınlarını, etkileşimlerini ve içeriğini kolayca inceleyebilme fırsatı yakalarsınız.

Twitter Hakkında Bilinmeyenler

Twitter danışmanlığı veren ajanslar ile çalışarak, kullanıcılara çok daha rahat bir şekilde ulaşmanın yollarını bulabilirsiniz. Twitter, ayda en az bir kez giriş yapan 300 milyondan fazla aktif kullanıcıyla en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Pek çok kullanıcı, Twitter’la ilgili 280 karakterlik tweet sınırı gibi temel bilgileri bilse de çoğu insanın daha önce duymadığı pek çok ilginç gerçek vardır.

Twitter’ı düzenli olarak kullanan kişiler bile mavi kuşun adının Larry olduğunu bilmeyebilir. Twitter’ın başlangıcı 2006’da olmasına rağmen, Larry’nin adı 2012’nin başlarına kadar doğrulanmamıştı. Gerçek ve sahte hesap meselesi için de Twitter’da ünlüleri takip eden pek çok kullanıcının artık çok aktif olmadığını ya da Twitter’ı tamamen kullanmayı bıraktığını söyleyebiliriz.

2007’de Twitter büyük bir büyüme yaşamaya başladı ve iletişim ve medya ekibi, kullanımı en üst düzeye çıkarmak ve daha fazla kişinin kaydolmasını sağlamak için popüler konferans ve etkinliklerden yararlandı. 2007’deki bir konferansta, Twitter’da günde yaklaşık 60.000 tweet atılıyordu ve bu, o sırada sunucuların idare etmesi için çok fazlaydı.

Hashtag Nasıl Ortaya Çıktı?

Twitter danışmanlığı veren ajanslar hashtag kullanımına önem verirler. Hashtag’ler, kullanıcıların belirli bir temaya veya konuya bağlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve genellikle etkinlikler ve konferanslar sırasında insanların aynı şeyle ilgili gönderileri bulmalarına yardımcı olmak için kullanılır.

İlk başta, hashtag’in internet kullanıcıları arasında popüler olup olmayacağı konusunda şüpheler vardı, çünkü fazla teknik göründü. Bununla birlikte, herhangi bir sosyal medya kullanıcısının bildiği gibi, hashtag’ler artık dünya çapında Facebook, Snapchat, Instagram ve reklam materyallerine yayıldı.

Chris Messina hashtag fikrinin patentini alabilirdi ve ondan büyük miktarda para kazanabilirdi. Fakat fikirlerin daha çabuk anlaşılması için insanların onu özgürce kullanabilmelerini sağlamakla daha çok ilgileniyordu. 2010 yılında tüm tweet’ler arşivlenmeye başlandı. Ancak 2017 yılında arşivlenen tweetler için daha seçici olmaya başlanıldı. Bu karar kısmen atılan tweet sayısındaki artıştan kaynaklanıyordu. Bu yüzden sadece belirli tweet’lerin saklanmasına karar verildi.