Youtube Video Çekimi

youtube video çekimi

Popüler video platformu olan Youtube her gün yeni 100 fenomene ev sahipliği yapmaya devam ederken bir yandan da firma ve firma ürünlerinin reklam – tanıtım ve satış rakamlarını arttırmaya yönelik kullanılmaktadır. Facebook, Instagram gibi Youtube’da online dünyada ayrı bir öneme sahiptir. Kimileri Youtuber olarak ünlü olmanın peşinde, kimileri bol bol video çekerek dikkatleri toplamaya ve para kazanmaya odaklanırken, firmaların asıl amacı; milyonların uğrak yeri olan Youtube’da kendi kurum ve ürün – hizmet ağının duyurulmasını sağlamaktır. Bu kapsamda Avrupa’da beş yıl önce ortaya çıkan, ülkemizde ise iki sene evvel geçilen yeni internet mesleklerinden Youtube Uzmanlığı ve Youtube Danışmanlığı sayesinde firmalara özel olarak geliştirilmiş pek çok paket ve seçenek kurulmuştur. Bu bağlamda basit gibi görünen Youtube Video Çekimi nedir, nasıl yapılır, Youtube Video Çekimi neleri kapsar gibi detaylı bir konu hazırlayarak verilen hizmetlerin kapasitesini bildirmeyi amaçladık.

Youtube Video Çekimi Hizmetleri Nelerdir?

Aşağıda sıralanan tüm çekim hizmetleri firmamızca verilmekte olup her bir aşama firmamızın uzman kadrosundan geçmekte – hazırlanmakta  – hayata geçirilmektedir.

 

2D Animasyon Videosu

Gerekli görüldüğünde ya da video stratejisi gereğince 2D video çekim hizmetleri verilebilmektedir. 2boyutlu çekimler işlevsel animasyon türlerine sahip olup net ifadelerle hedef kitleye ulaşmakta kullanılan seçeneklerden biridir.

Sanat Yönetimi Hizmeti

Firma, marka, ürün, hizmetlerin kurumsal yapıya uygun olarak tasarlanmasını, hikayelendirilmesini ve hedef kitlelere hitap etmesini sağlıyoruz.

Video Çekimi Hizmeti

Alanında uzman yönetmenler, kameraman ve diğer ekip üyeleri ile birlikte; planlanan – projelendirilen, sanat ekibinden geçen çekimlerle hizmet ediyoruz.

Video Metin Hazırlanması

Video içerik yazımı hizmeti ile markayı – ürünü – hizmeti – firmayı; en uygun, en doğru ve en etkileyici bir şekilde yansıtabilecek video içerik senaryolarını oluşturuyoruz.

3D Video Hazırlama

3 boyutlu modellemeler hazırlayarak işletmenizin sattığı ürünlerin ya da hizmet seçeneklerinin anlaşılmasını, kabullenmesini sağlayacak videolar üretiyoruz.

Uygun Bütçelerle Video Çekimi

Firmanızın bütçesine uygun seçeneklere sahip video çekim hizmetleri sağlıyoruz.

Üretimden Önce Planlama Yapıyoruz

Video üretimine yani çekimine geçmeden önce acele etmiyoruz. Firma, marka ve ürünlerinize özel çekimler yapabilmek, etkileyici kaliteyi yakalayabilmek, satışlarınıza kan olabilmek için en doğru içeriğe odaklanabilmek için üretimden önce uzman ekiplerimizle bir araya geliyor, toplantı yapıyor, en uygun planlamayı yapıyoruz.

360 Dereceyi Kullanabiliyoruz

İnternetten yapılan sorgulamaların her birini biliyoruz ve farkındayız. Örneğin günümüzün en popüler sorgulamalarından biri olan güncel “Youtube Video Çekimi”  sorusuna verilen arama motoru yanıtlarında görebileceğiniz gibi;

 • Telefonla profesyonel video çekimi,
 • Üstten video çekme,
 • Tepeden video nasıl çekilir,
 • Tepeden video çekme aparatı,
 • Video çekerken telefon nasıl tutulur,
 • Makyaj videosu nasıl çekilir,
 • Video nasıl çekilir telefon,
 • Telefonla video çekme aparatı

Gibi tüm sorgulamaların farkındayız. Ancak biz 360 derecelik profesyonel videolar çekebilmekte, videolarda her türlü düzenleme ve senaryo sistemini geliştirebilmekteyiz. Böylece kullanıcı deneyimlerini, istek ve beklentilerini üst düzeylere tırmandırarak en uygun video çekim derecelerini kullanıyoruz. Kullandığımız ekipmanlar gelişmiş teknolojilere sahip telefonlar, aparatlar, küçük – büyük ölçekli kameraler, Jimmy jeep’ler ve daha fazlasıdır. Doğrudan telefon kullanarak acemi düzey video çekim hizmetlerine dayanmıyoruz.

Canlı Yayınla Hizmetinizdeyiz

Gerektiğinde canlı yayın hizmetlerini profesyonel katmanda gerçekleştirebiliyoruz. Üstelik bu hizmeti sadece Youtube’da değil Facebook – İnstagram gibi platformlarda da üretebiliyoruz.

Video Stratejilerini Saptıyoruz

Markanıza, firmanıza, ürününüze özel video içerik stratejileri saptıyoruz. İçeriği belirliyor, üretiyor, kontrol ediyor, yayınlıyoruz.

İnteraktif Videolarla Hizmetteyiz

Video içeriklerini çok daha etkileyici forma ilerletmek için bir o kadar etkileyici diyagramlar üretiyor ve video izleyicisini başkahraman gibi hissettirerek interaktif etkileşimli, özel senaryolu videolar çıkartıyoruz.

Hareketli – Grafiksel Modellemeler Yapıyoruz

Hareketli grafik animasyonlarla; video ve aksiyonları çok daha net ve etkileyici formlara büründürüyoruz.

Animasyon Desteğini Unutmadık

Gerçek – eş zamanlı video çekimlerinde düzenlemeler yapıyoruz, onları daha etkili kılıyor ve görselliği üst düzeylere taşıyabilmek için gerekli animasyon desteğini, hareketli grafikleri ekliyoruz.

AR – VR Teknolojileri Kullanıyoruz

Hedef kitlelere ulaşabilmek, onarlı etkileyebilmek ve kullanıcı deneyimlerini en üst düzeylere tırmandırabilmek için 360 derecelik video çekimlerinin yanı sıra AR – VR video teknolojilerini elde ediyoruz.

Videolarda SEO Desteğini Unutmuyoruz

Firma analizleri, rakip analizleri, ürün analizleri yapıyoruz ve sonunda seo analiz – araştırmaları ile birleştirerek en uygun anahtar kelimeleri kullanıyor ona göre içerik etkileşimli videolar yaratıyoruz.

Drone’lu Videolar Üretiyoruz

Geniş alanlı video çekimlerinde, görselliği ve kullanıcı deneyimine yönelik etkileri arttırabilmek için Drone kullanarak uygun video üretimleri sağlıyoruz.

Youtube Video Çekiminde Başka Neler Yapıyoruz?

Video üretimi, çekimi, senaryosu ve diğer etkileşimler dışında, Youtube Video Çekimi esnasında kullandığımız diğer işler şu şekildedir;

 • Video düzenleme
 • Video dikiş
 • Renk düzenlemesi
 • Video oyunlaştırma
 • VFX kullanımı
 • Transkripsiyon
 • Görsel efekt kullanımı
 • SFX kullanımı
 • Ses Karıştırma işlemleri
 • Dublajma teknikleri
 • Altyazı işlemleri